FAQ

Frequently Asked Questions

Ak si farmár alebo pestovateľ a rád by si sa s nami porozprával o tom, s akými problémami sa potýkaš a s akými problémami by sme ti vedeli v rámci aplikácie zjedodušiť predaj tvojich produktov, napíš nám prosím na náš email info@belocalfarmer.com a my sa ti s radosťou obratom ozveme! 

Kuriérov plánujeme nasadiť koncom roku 2021. Prvotná myšlienka projektu Local Farmer je však o spájaní ľudi a lepšom pochopení, kde a za akých podmienok bolo jedlo, ktorým sa stravuješ, vypestované. Chceme, aby ľudia lepšie pochopili, aká je skutočná cena jedla pri jeho výrobe a pri jeho nadbytočnom vyhadzovaní, a taktiež, prečo by mali namiesto supermarketov a fastfoodov uprednostnovať lokálne a zdraviu prospešné produkty.

Ako pestovateľ máš prístup len k vybraním kategóriam podľa zákona o predaji z dvora (neboj sa, je to však väčšina kategórií). Prijímať platby za produkty môžeš však len platbou v hotovosti.

Ak funguješ so svojou farmou na IČO, nemáš s profilom farmár žiadne obmedzenia, a navyše, môžeš prijímať platby kartou!

Samozrejme. V aplikácií sa vo svojom profile môžeš jednoduchým kliknutím prepnúť na účet Lokála, kde uvidíš všetkých ostatných predávajúcich.

Áno. Ako Lokál sa vieš rovnako prepnúť do účtu pestovateľ/farmár, kde uvidíš všetky kategórie pre daný účet. Ak sa náhodou rozhodneš predávať domácu pažitku, jablká, alebo máš doma prebytok jedla, ktoré nechceš vyhodiť, nie je nič jednoduchšie, ako zalistovať produkt a podeliť sa oň s ostatnými.

Po dokončení objednávky ti poskytneme presnú farmárovu adresu s telefónnym číslom. Farmárovi môžeš po dokončení objednávky takisto napísať správu cez aplikáciu.

Kvalita produktov našich farmárov a tvoja spokojnosť je pre nás to najdôležitejšie. Preto farmári, ktorí majú skóre nižšie ako 3.0 (priemer z minimálne 5-tich hodnotení) automaticky stratia prístup k aplikácií.

Objednávku môžeš zrušiť najneskôr do 24 hodín od vytvorenia objednávky. Týmto časovým úsekom sa snažíme zamedziť plýtvaniu jedlom, a teda jedlo, ktoré si nemôžeš vyzdvihnúť, si môže vyzdvihnúť niekto iný.

Získaj ďalšie odpovede na tvoje otázky

Alebo sa nás opýtaj

Take part in development of the app
Local Farmer and

Get the app
Free for a year!

Zanechaj nám email a staň sa jedným z prvých lokálnych farmárov

For healthier community

Be among the first
users

I would like to receive news from Local Farmer by email